محل تبلیغات شما

اگر تا بحال شنیده اید که:

• جلسه دیر برگذار شد.
  • با دوستانم بیرون بودم.
  • می توانی روی من حساب کنی
    • فردا با شما تماس می گیرم
  • این یک مسئله شخصی نیست.

اگر تا بحال با خود فکر کرده اید که:

• آیا او این جمله را به همه می گوید؟
    • آیا او بیرون آمده تا مرا تعقیب کند؟
      • آیا چک در این نامه است؟
    • آیا واقعا مرا دوست دارد؟
  • آیا می توانم به انها اعتماد کنم؟

آگر خسته اید از اینکه:

• احمق به نظر برسید 
  • احساس درماندگی کنید
  • مورد سوء استفاده قرار گیرید
  • فریب همان حرف های قدیمی را بخورید

پس تا آخر این مطلب همراه من باشید.

در اینجا بخش کوچکی از نشانه های دروغ گویی را بیان می کنم.

1-نشانه یک زبان چشم ها:

از قدیم الایام عدم بر قراری ارتباط چشمی کم ،نشانه فریبکاری بوده است.

کسی که دارد به شما دروغ می گوید ، سعی می کند از نگاه کردن به چشمان شما اجتناب کند.او به طور ناخداگاه حس می کند شما از پنجره ی

چشم هایش ،قادر به دیدن درون او هستید.یا به پایین نگاه می کند یه به اطراف دیگر نگاه می اندازد .

2-نشانه دوم بدن هیچ وقت بدون حرکت دروغ نمی گوید.

دست وپا ها نشانه های خوبی هستند؛اگر به دست و پا ها دقت کنیم می توانند به ما اطلاعات بیشتری به ما بدهند .شخص دروغگو دستانش را کمتر حر کت می دهد اگر نشسته باشد دست هایش را روی هم می گذارد واگر ایستاده باشد دست خود را یه داخل جیب یا به پهلو می گیرد و به هم قفل می کند انسان درغگو انگشتانش را به هم گره می زند وانسان راستگو آنها را باز می گذارد.

3_نشانه سوم اگر به سمت در می رود:

همان طور ما از کسانی که تهدیدمان می کنند ،فاصله می گیریم .فرد درغگو نیز همان گونه است احساس خطر می کند یا اگر صحبت می کند سریع می خواهد آن را تمام کند و یا وقتی که شما اورا مورد پرسش قرار می دهید سوال هایتان را جواب نمی دهد یا با پاسخ های کوتاه به شما می گوید من کار دارم باید بروم.

4_نشانه چهارم از این جور چیزها از من بعید است!

وقتی ا زکسی سوالی می پرسیم و او جواب هایی کلی به آن می دهد و سوال را از حالت شخصی خارج می کند ،باید مراقب باشیم. مثلا تصور کنید از کسی بپرسیم :آیا در مکالمه دیروزت با من روراست بودی؟

اگر جوابی که داد به این نزدیک باشد:(البته که بودم،من هیچ وقت به تو دروغ نگفته ام .توکه می دانی چه حسی نسبت به دروغ دارم).باید مراقب بود.فرد درغگو برای اینکه تاثیر گذار به نظر برسد ،برای اثبات بی گناهیش در یک مورد خاص ،سعی می کند که به طور انتزاعی ،طرف مقابل را جمع کند.

از این جور موارد زاد هستند که به وسیله علم روانشناسی کشف شده اند امیدوارم با خوندن این مطلب از قبل بتوانید دست این جور آدم هارا بخوانید .

منبع :کتاب تشخیص دروغ کمتر از پنج دقیقه

نوشته:دیوید جی .لیبرمن

مترجم:رضا ابراهیمی

با اندکی تغییر

آیا می خواهید خوشنویس شوید؟

تشخیص دروغ درکمتر از پنج دقیقه

مرغ آمین از شاعر گرانقدرمان نیما یوشیج

کند ,دروغ ,های ,ها ,درغگو ,هم ,می کند ,این جور ,می دهد ,دارم باید ,باشد دست

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها